RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Rankingi 09.10.2019 |

kredyty hipoteczne - ranking

Marzysz o swoich własnych czterech kątach, kupnie mieszkania lub budowie domu? W takim razie sprawdź, które banki posiadają w lipcu 2019 roku najtańsze kredyty hipoteczne w swojej ofercie, pamiętając oczywiście, że ostateczne warunki będą zależne od wysokości zaciąganego zobowiązania, ratingu kredytowego oraz umowy, którą podpiszesz z bankiem. Nasz ranking kredytów hipotecznych wyróżnia 5 najtańszych wyborów, których możesz dokonać w tym miesiącu.

Zanim przejdziesz do rankingu kredytów hipotecznych musisz wiedzieć, że w celu jego stworzenia przyjęto założenie, że ubiegasz się o kredyt w wysokości 300 tysięcy złotych na okres 30 lat i zamierzasz spłacać równe raty przez czas trwania kredytowania, a wkład własny wyniósł 20%. Kryterium stworzenia rankingu była całkowita kwota kredytu do spłaty zaokrąglona do pełnych tysięcy złotych.

Miejsce I - BNP Paribas

W lipcu 2019 roku najtańszy kredyt hipoteczny spośród kilkudziesięciu banków działających na polskim rynku oferuje BNP Paribas. Najniższa marża wynosząca 1,3% oraz najniższa całkowita kwota do spłaty, z pewnością przyciągną wielu potencjalnych klientów.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 480 tys. zł

Miejsce II - Citi Handlowy

Na drugim miejscu w lipcowym zestawieniu kredytów na mieszkanie uplasował się Citi Handlowy, w przypadku którego marża pobierana przez bank wynosi 1,69% i dodatkowo dolicza się prowizję w wysokości 3 tysięcy złotych. W porównaniu z kredytem BNP Paribas łączne koszty jego uzyskania są o niespełna 10 tysięcy złotych większe.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 490 tys. zł

Miejsce III – Pekao Bank Handlowy

Prowizja w wysokości tej pobieranej przez Citi Handlowy, delikatnie wyższa marża (w wysokości 1,75%) i wyższe oprocentowanie sprawiają, że w porównaniu z BNP Paribas całkowity koszt kredytu jest wyższy o ponad 20 tysięcy. W stosunku do innych ofert dostępnych na rynku w lipcu, nadal jest to warta rozważenia propozycja.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 500 tys. zł

Miejsce IV – ING Bank Śląski

ING Bank Śląski pobiera marżę w wysokości Citi Handlowego (1,69%), jednak nalicza wyższą prowizję wynoszącą 5070 zł. W efekcie całkowite koszty kredytu przekraczają 200 tysięcy złotych, a dłużnik musi oddać do banku ponad 500 tysięcy.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 503 tys. zł

Miejsce V – mBank

Oferta mBanku dostępna jest w ramach promocyjnej oferty „Twoje własne m”, w przypadku której marża bank wynosi 1,8%, a instytucja nie pobiera dodatkowych prowizji. W ostatecznym rozrachunku kredyt mieszkaniowy jest jedynie marginalnie droższy od tego oferowanego przez ING Bank Śląski.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 504 tys. zł

Chcesz dowiedz się więcej na temat kredytu na mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego, czytaj naszego bloga regularnie.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK DZIAŁAJĄ POŻYCZKI NA RATY?

Pożyczki 15.07.2019

Kredyt gotówkowy wzięty w banku to zazwyczaj sporo formalności, długi czas oczekiwania na weryfikację wniosku i konieczność posiadania stałego źródła dochodu. Dlatego...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...