RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Rankingi 09.10.2019 |

kredyty hipoteczne - ranking

Marzysz o swoich własnych czterech kątach, kupnie mieszkania lub budowie domu? W takim razie sprawdź, które banki posiadają w lipcu 2019 roku najtańsze kredyty hipoteczne w swojej ofercie, pamiętając oczywiście, że ostateczne warunki będą zależne od wysokości zaciąganego zobowiązania, ratingu kredytowego oraz umowy, którą podpiszesz z bankiem. Nasz ranking kredytów hipotecznych wyróżnia 5 najtańszych wyborów, których możesz dokonać w tym miesiącu.

Zanim przejdziesz do rankingu kredytów hipotecznych musisz wiedzieć, że w celu jego stworzenia przyjęto założenie, że ubiegasz się o kredyt w wysokości 300 tysięcy złotych na okres 30 lat i zamierzasz spłacać równe raty przez czas trwania kredytowania, a wkład własny wyniósł 20%. Kryterium stworzenia rankingu była całkowita kwota kredytu do spłaty zaokrąglona do pełnych tysięcy złotych.

Miejsce I - BNP Paribas

W lipcu 2019 roku najtańszy kredyt hipoteczny spośród kilkudziesięciu banków działających na polskim rynku oferuje BNP Paribas. Najniższa marża wynosząca 1,3% oraz najniższa całkowita kwota do spłaty, z pewnością przyciągną wielu potencjalnych klientów.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 480 tys. zł

Miejsce II - Citi Handlowy

Na drugim miejscu w lipcowym zestawieniu kredytów na mieszkanie uplasował się Citi Handlowy, w przypadku którego marża pobierana przez bank wynosi 1,69% i dodatkowo dolicza się prowizję w wysokości 3 tysięcy złotych. W porównaniu z kredytem BNP Paribas łączne koszty jego uzyskania są o niespełna 10 tysięcy złotych większe.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 490 tys. zł

Miejsce III – Pekao Bank Handlowy

Prowizja w wysokości tej pobieranej przez Citi Handlowy, delikatnie wyższa marża (w wysokości 1,75%) i wyższe oprocentowanie sprawiają, że w porównaniu z BNP Paribas całkowity koszt kredytu jest wyższy o ponad 20 tysięcy. W stosunku do innych ofert dostępnych na rynku w lipcu, nadal jest to warta rozważenia propozycja.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 500 tys. zł

Miejsce IV – ING Bank Śląski

ING Bank Śląski pobiera marżę w wysokości Citi Handlowego (1,69%), jednak nalicza wyższą prowizję wynoszącą 5070 zł. W efekcie całkowite koszty kredytu przekraczają 200 tysięcy złotych, a dłużnik musi oddać do banku ponad 500 tysięcy.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 503 tys. zł

Miejsce V – mBank

Oferta mBanku dostępna jest w ramach promocyjnej oferty „Twoje własne m”, w przypadku której marża bank wynosi 1,8%, a instytucja nie pobiera dodatkowych prowizji. W ostatecznym rozrachunku kredyt mieszkaniowy jest jedynie marginalnie droższy od tego oferowanego przez ING Bank Śląski.

Całkowita kwota kredytu do spłaty: 504 tys. zł

Chcesz dowiedz się więcej na temat kredytu na mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego, czytaj naszego bloga regularnie.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...