PO CO POŻYCZKODAWCY TWOJE DANE OSOBOWE?

Ochrona Danych Osobowych 23.09.2019 |

twoje dane osobowe

Firma pożyczkowa może gromadzić Twoje dane  w celu uzyskania odpowiednich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o przyznaniu pożyczki lub odmowie wypłacenia kapitału. Zgodnie z zapisami polskiego prawa musi przestrzegać jednak ustawy dotyczącej ochrony danych osobowych i zapewnić odpowiednią ochronę przed dostępem do danych przez osoby trzecie. Sprawdź, jakie informacje zbierać mogą pożyczkodawcy i które z nich są niezbędne do wydania decyzji pożyczkowej.

Dane osobowe niezbędne do identyfikacji i określenia zdolności kredytowej

W momencie gdybyś udał się do siedziby firmy udzielającej pożyczki, identyfikacja Twojej osoby przebiegłaby poprzez okazanie dowodu osobistego, wyciągów z rachunków bankowych lub dokumentów potwierdzających wynagrodzenie i stałość zatrudnienia. Wiele banków wymaga również zaświadczeń o dochodach. Gdy jednak pożyczkę chcesz uzyskać przez internet niektóre z tych informacji muszą zostać zgromadzone cyfrowo. Niezbędny będzie nie tylko PESEL i nr dowodów, ale są to jedne z podstawowych informacji.

Między innymi dlatego formularze, które wypełniasz na stronach pożyczkodawców i pośredników finansowych mogą wydawać się długie i szczegółowe. Informacje te są jednak niezbędne, aby pożyczkodawca mógł potwierdzić Twoją tożsamość oraz przygotować ofertę finansową dopasowaną do Twoich możliwości oraz potrzeb. Nie pytamy o żadne dane, które nie są niezbędne w procesie dobierania odpowiedniego wsparcia finansowego.

W TimeToLoan dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, dlatego współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi i posiadającymi potwierdzoną przez klientów opinię pożyczkodawcami, bankami oraz instytucjami finansowymi.

Twoje dane w TimeToLoan są w pełni bezpieczne

Jako pośrednik pomiędzy pożyczkobiorcą oraz pożyczkodawcą dochowujemy wszelkiej staranności, aby gromadzone dane były w pełni bezpieczne. Gromadząc je w ramach naszego serwisu jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym określić Twoją zdolność kredytową (rating) i na tej podstawie w krótkim czasie dopasować pożyczkodawców, którzy będą zaproponować najkorzystniejsze warunki pożyczki.

Jeżeli więc chcesz sprawdzić, ile środków i na jakich warunkach mógłbyś uzyskać przygotuj swój dowód osobisty, numer konta (na etapie składania wniosku jest niezbędny, abyś mógł uzyskać pieniądze w zaledwie kilkanaście minut), podaj jakiej pożyczki i na jak długo potrzebujesz i uzyskaj bardziej szczegółowe informacje. Formularz online TimeToLoan znajdziesz w tym miejscu.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...