JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH DANYCH BIORĄC POŻYCZKĘ NA DOWÓD ONLINE?

Ochrona Danych Osobowych 04.11.2019 |

jak zadbac o bezpieczenstwo danych biorac pozyczke na dowoc

Pożyczka online na dowód osobisty jest prostym i szybkim sposobem na pozyskanie pieniędzy. Często zastanawiamy się, czy ten sposób w pełni bezpiecznym? Czy ktoś może wykorzystać nasze dane i wziąć na nie pożyczkę w Internecie? Wiarygodni pożyczkodawcy zabezpieczają się przed oszustami, chcąc dbać o swoją renomę oraz przyciągnąć do siebie klientów.

Jak można zweryfikować dane klienta?

Chociaż wyłudzenie pożyczki na cudzy dowód nie jest powszechnym przypadkiem, to w celu zwiększenia standardów bezpieczeństwa, pożyczkodawcy często wymagają dodatkowej weryfikacji danych na przykład w formie rozmowy telefonicznej lub przelewu kontrolnego opiewającego na niewielką, zazwyczaj symboliczną kwotę. Jeżeli dane rachunku bankowego pokrcywają się z danymi rejestrowanej osoby oraz przelew zostanie zrealizowany, wtedy pożyczkodawca ma pewność, że ma do czynienia z prawdziwym klientem.

Podwójna weryfikacja stosowana jest przede wszystkim po to, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom i wyeliminować wszelkie niepożądane działania.

Dowód osobisty to bardzo ważny dokument – pilnuj go!

Czy zgodziłbyś się na zeskanowanie swojej karty kredytowej? Oczywiście, że nie! Podobnie powinno być w przypadku dowodu osobistego. Jeżeli nie masz pewności, jakiej instytucji powierzasz swoje dane osobowe (w formie skanu dowodu osobistego), nigdy nie powinieneś tego robić. Posiadając jakiekolwiek podejrzenia co do rzetelności lub uczciwości strony proszącej o taki skan, powinieneś wycofać się z takiej decyzji.

Właśnie dlatego TimeToLoan stawia tak duży nacisk na przepisy związane z RODO oraz ochroną i przetwarzaniem danych osobowych. Daje to naszym użytkownikom gwarancję, że gromadzone przez nas dane są bezpieczne i wykorzystywane jedynie w celu przygotowania jak najkorzystniejszych ofert pożyczkowych.

Czytaj, sprawdzaj i korzystaj ze swoich praw

Pomimo naszych własnych standardów bezpieczeństwa zachęcamy jednak do tego, aby dokładnie zapoznawać się z regulaminami, warunkami korzystania z usług oraz polityką prywatności, gdy decydujemy się wziąć pożyczkę lub kredyt. Można wyciągnąć z nich bardzo dużo informacji o pożyczkach online na dowód oraz sprawdzić rzetelność firm posiadających je w swojej ofercie.

Warto również zaciągnąć opinii u osób, które korzystały już z szybkiej pożyczki w danej firmie – dowiedz się czy są zadowolone z kontaktu, przejrzystości procedur oraz czasu oczekiwania na wypłatę środków.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...