JAK ZORGANIZOWAĆ TANI WYJAZD WEEKENDOWY W POLSCE?

Oszczędzanie 15.11.2019 |

tani-weekend-w-polsce

Planując urlop myślimy coraz częściej głównie o zagranicznych destynacjach, lecz Polska również oferuje bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić i w których można spędzić niezapomniane chwile z rodziną lub znajomymi. Zabytki, atrakcyjne turystyczne, przepiękne krajobrazy oraz wydarzenia kulturalne czekają na Ciebie. Zobacz kilka pomysłów na tani weekend w Polsce i sprawdź jak oszczędzać na wyjazdach.

Akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki

Jak się okazuje, świetnym sposobem na spędzenie taniego wyjazdu weekendowego w kraju nad Wisłą jest skorzystanie z oficjalnej akcji promocyjnej organizowanej regularnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną. Dzięki inicjatywie Polska Zobacz Więcej – Weekend za Pół Ceny, turyści mogą skorzystać z atrakcji w obniżonych o pięćdziesiąt procent cenach.

Akcja powstała z myślą promowania polskich atrakcji turystycznych pozwalając przedstawicielom branży lepiej reklamować swoje oferty. Ośrodki i instytucje przystępujące do akcji oferują tańsze bilety turystom, w sezonie jak i poza nim, mogąc liczyć wtedy na promocję ze strony Ministerstwa, a turyści na atrakcyjne ceny. Do tej pory zorganizowano VI edycji programu, a kolejna startuje już 22-24 listopada 2019 roku. W projekcie udział bierze zazwyczaj kilkaset ośrodków z całej Polski, zarówno ośrodków wypoczynkowych, muzeów, restauracji, ośrodków sportowych, SPA, parków narodowych oraz galerii sztuki. Jest więc z czego wybierać.

Przez Polskę pociągiem – czyli weekendowe promocje PKP

Cena biletów weekendowych oferowanych przez PKP Intercity rozpoczyna się od 81 złotych. Bilety tego typu obowiązują od godziny 19:00 w piątek do godziny 06:00 w poniedziałek. Gdyby jednak piątek okazał się dniem ustawowo wolnym od pracy, wtedy bilet obowiązuje dzień dłużej, od czwartku. Bilety działają na wszystkie pociągi TLK oraz IC, a w wersji rozszerzonej (dostępnej od 164 złotych) również na pociągi kategorii EIC i EIP.

Podróżując całą rodziną i korzystając z pociągu w przeciągu weekendu kilkukrotnie możesz poczynić dzięki temu bardzo duże oszczędności związane z transportem.

Korzystaj z promocji i zniżek

Do tańszych o połowę atrakcji, promocyjnych biletów, warto dodać również tańsze noclegi. Ofert weekendowych promocji dla dwojga lub całych rodzin warto szukać na stronach typu Groupon, gdzie oferowane są promocje grupowe. Znajdziesz na nich wiele hoteli, pensjonatów oraz domów wypoczynkowych oferujących rabaty w wybrane weekendy, szczególnie poza głównym sezonem.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


KRD - JAK USUNĄĆ WPIS?

BIK 08.08.2019

Krajowy Rejestr Długów (KRD) jest prywatną platformą wymiany informacji gospodarczych, która od półtorej dekady udostępnia dane dotyczące kondycji finansowej firm i konsumentów....


Strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji