JAK WYDAWAĆ MNIEJ PIENIĘDZY NA WAKACJACH?

Oszczędzanie 29.08.2019 |

Okres wakacyjny w pełni, w nim wiele osób decyduje się na dłuższe lub krótsze urlopy oraz korzysta z zasłużonego odpoczynku. Niezależnie od tego, czy wolny czas spędzisz nad polskim morzem, czy też za granicą, zapoznaj się z naszymi poradami, jak oszczędzać na wakacjach i ostatecznie wydać mniej pieniędzy, cały czas dobrze się przy tym bawiąc.

Jak wydawać mniej pieniędzy na wakacjach?

Jeszcze przed wyjazdem na wakacje powinieneś określić, ile środków chcesz przeznaczyć na przyjemności (po uwzględnieniu kosztów dojazdu oraz noclegu). Warto dowiedzieć się, jak kształtują się ceny lokalnych atrakcji, produktów codziennego użytku oraz dań w restauracjach (przy wyjazdach zagranicznych), aby móc oszacować w przybliżeniu, ile może wynosić całkowity koszt wyjazdu. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek i nie zaskoczy Cię nagła pustka w portfelu, a dodatkowo sam odpowiedz sobie na pytanie, jak wydawać mniej pieniędzy na wakacjach.

Podczas wakacji zależy nam na beztrosce i odpoczynku, w ramach planowania budżetu warto jednak kontrolować wydatki. Często zastanawiamy się, jak oszczędzać pieniądze i wydawać rozsądnie na urlopie.

Jak oszczędzać planując podróż?

W sezonie letnim popularne kurorty i miejscowości turystyczne są przepełnione ludźmi, a hotelarze mogą pozwolić sobie na podnoszenie cen. Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd w mniej gorącym okresie w przeciągu roku, wtedy będziesz mógł liczyć nawet na kilkudziesięcioprocentowe przeceny. Jest to szczególnie korzystne w przypadku wyjazdów do cieplejszych krajów gdzie jeszcze we wrześniu i październiku pogoda jest atrakcyjna, a liczba odwiedzających będzie zdecydowanie mniejsza.

Warto również pomyśleć o zorganizowaniu wyjazdu na własną rękę. Jeżeli sam zajmiesz się transportem i zarezerwowaniem noclegu to w większości przypadków okaże się to tańszą opcją. Spoczywa na Tobie wtedy większa odpowiedzialność, z drugiej strony możesz jednak cieszyć się większą swobodą.

Karta wielowalutowa

Jednym z najprostszych sposobów na obcięcie kosztów wakacji i jednocześnie odpowiedzią na pytanie: „jak oszczędzać pieniądze na wakacjach” jest karta walutowa lub wielowalutowa. Płacąc za granicą kartą w złotówkach jesteś narażony na niekorzystne dla siebie przewalutowania (często podwójne), na których można sporo stracić. Posiadając kartę płatniczą w walucie kraju, do którego się udajesz, transakcje będą przebiegały bez zbędnych przewalutowań.

Jeżeli podróżujesz do wielu miejsc, wtedy świetnym rozwiązaniem będzie karta wielowalutowa – dzięki której zapłacisz w różnych krajach i w różnych walutach. Środki są wymieniane po kursie bankowym z wąskim spreadem (różnica między ceną kupna i sprzedaży).


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...