GDZIE WARTO POJECHAĆ NA TANIE WAKACJE? - ATRAKCYJNE KIERUNKI NA URLOP

Oszczędzanie 26.08.2019 |

gdzie warto pojechac na tanie wakacje

Marzą Ci się wakacje, podczas których odpoczniesz i naładujesz baterie, jednocześnie nie masz dużego budżetu? Wśród popularnych zagranicznych oraz krajowych destynacji można znaleźć kilka wartościowych miejsc, które przy właściwym zaplanowaniu wyjazdu, okażą się ciekawą i tanią alternatywą. Propozycję trzech z nich znajdziesz w poniższym tekście.

Malta – wyjazd na własną rękę

Malta to wyspiarski i niewielki kraj, który polskiemu turyście będzie oferował atrakcyjne warunki pogodowe na długo przed rozpoczęciem i na długo po zakończeniu pełnego sezonu wakacyjnego. Główna wyspa (Malta) oraz Gozo połączone są promem, który zabiera turystów w godzinną podróż wśród malowniczych, lokalnych wód. Wszyscy posługują się na Malcie językiem angielskim, który jest lokalnym językiem urzędowym, a ceny – pomimo tego, że w euro – są zdecydowanie niższe niż w innych państwach unii monetarnej.

Świetnym rozwiązaniem na zwiedzanie Malty jest wypożyczenie samochodu. Tydzień takiej przyjemności to koszt od zaledwie kilkuset złotych, a dzięki temu będziesz mógł zwiedzić wszystkie zakamarki malowniczych wysp. Jeżeli odstrasza Cię jednak ruch lewostronny  wtedy możesz skorzystać również z dobrze rozbudowanej sieci transportu publicznego. Autobusy praktycznie przez cały rok kursują pomiędzy poszczególnymi miasteczkami, miejscowościami oraz plażami.

Południowe Morawy

Chociaż Czechy nie są popularnym kierunkiem wycieczek to rejon Moraw Południowych oferuje klimat mocno zbliżony do śródziemnomorskiego, a dla mieszkańców południowej Polski czeka zaledwie kilka godzin jazdy samochodem. Krajobraz tego regionu zdobią winnice, gęsto rozsiane budynki z pomarańczowymi dachami, a pomiędzy nimi siatka wąskich uliczek.

Oprócz wspomnianych winnic ogromnym plusem Moraw Południowych są niskie ceny – korona czeska będzie dla polskiego turysty o wiele bardziej atrakcyjna niż euro. Głównym celem podróży powinno być miasto posiadające wyjątkową architekturę oraz znajdujące się w niedużej odległości od Parku Narodowego Dyji. Oprócz tego Morawy mogą pochwalić się kompleksem pałacowo-ogrodowym, który został wpisany na listę UNESCO i jest określany „Ogrodem Europy”. Tydzień wygodnych wakacji w tym urokliwym miejscu to koszt około 500-700 złotych.

Bułgaria

Niegdyś jedyny dostępny kierunek zagranicznych wczasów dla Polaków, obecnie nadal jedna z najtańszych opcji jeżeli chodzi o wyjazd wakacyjny do miejsca z przyjemniejszym klimatem. Wybrzeże Morza Czarnego przyciąga wielu turystów, szczególnie kultowe już Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg.

Do Bułgarii można dostać się samochodem, możliwe jest jednak skorzystanie również z usług linii lotniczych. Najpopularniejsze trasy to Katowice – Burgas oraz Warszawa – Burgas. W miejscu tym bez problemu można samodzielnie zorganizować sobie wczasy, a koszt takiego wypadu na weekend powinien zamknąć się w granicy 1000 złotych.

Jeśli szukasz innych sposobów na tanie wakacje i oszczędzanie, zapraszamy na naszego bloga.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...