JAK UBEZPIECZYĆ MIESZKANIE NA URLOP?

Oszczędzanie 19.08.2019 |

ubezpieczenie mieszkania na urlop

Województwa dolnośląskie, śląskie oraz mazowieckie, to miejsca, w których najczęściej dochodzi do kradzieży z włamaniem. W samym tylko 2018 roku zarejestrowano prawie 70 tysięcy takich przypadków, z czego wykrywalność sprawców nie przekroczyła 40%. Twój dom lub mieszkanie są szczególnie narażone, gdy dłużej nie ma Cię w domu – na przykład podczas wyjazdów wakacyjnych. Ubezpiecz swoje cztery kąty przed wyjazdem na zasłużone wakacje i nie przejmuj się ewentualną kradzieżą. Sprawdź, jak ubezpieczyć mieszkanie na urlop.

Ubezpieczenie mieszkania na czas urlopowego wyjazdu

Jeżeli na czas wakacji chcesz poszerzyć swój pakiet ubezpieczania nieruchomości lub po prostu wykupić krótkoterminową polisę chroniącą Twoje mieszkanie lub dom, możesz tego dokonać przy wyborze polisy turystycznej. Musisz jednak pamiętać, że na polskim rynku obecnie niewielu ubezpieczycieli posiada w ofercie krótkoterminowe polisy na czas wyjazdu. Do wyjątków należą między innymi Aviva oraz Allianz, proponujące takie rozwiązania do 45 dni pobytu poza domem.

Koszty takiego ubezpieczenia na krótki okres będą zaczynały się od jednego złotego dziennie, konieczne jest jednak również wykupienie polisty turystycznej. Zakres ochrony będzie obejmował stałe elementy wyposażenia nieruchomości, sprzęt elektroniczny oraz zniszczenia wynikłe w skutek pożaru lub zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem. Oczywiście warunki ubezpieczenia będą się różniły w zależności od ubezpieczyciela, dlatego warto zawsze sprawdzić czy zakres ochrony obejmuje czynniki, na których najbardziej nam zależy.

Ubezpieczenie mieszkania całoroczne – taniej i większe możliwości

Jako, że ubezpieczyciele niechętnie oferują krótkoterminowe ubezpieczenie nieruchomości, warto skorzystać z ubezpieczenia całorocznego. Po pierwsze oferta polis będzie zdecydowanie szersza, a sumarycznie koszt może okazać się znacznie niższy. Za zaledwie kilkaset złotych rocznie, można ubezpieczyć się od większości nieszczęśliwych wypadków, które mogą spotkać Twoje cztery kąty i zapewnić sobie ochronę przed kradzieżą.

Musisz jednocześnie pamiętać, że ubezpieczyciel może stawiać przed Tobą konkretne wymogi. Przykładowo ubezpieczenie mieszkania bez drzwi antywłamaniowych będzie niemożliwe, lub zdecydowanie droższe niż w przypadku mieszkania, które takie drzwi posiada.

Ubezpieczenie mieszkania na urlop jest możliwe, zazwyczaj wiąże się jednak z koniecznością dodatkowego wykupu ubezpieczenia turystycznego i niewiele firm proponuje takie rozwiązanie. Oferty takie są jednak jak najbardziej możliwe i można z nich skorzystać.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


KRD - JAK USUNĄĆ WPIS?

BIK 08.08.2019

Krajowy Rejestr Długów (KRD) jest prywatną platformą wymiany informacji gospodarczych, która od półtorej dekady udostępnia dane dotyczące kondycji finansowej firm i konsumentów....