CZY WARTO OSZCZĘDZAĆ NA UBEZPIECZENIU ZDROWOTNYM?

Oszczędzanie 11.09.2019 |

ubezpieczenie zdrowotne - czy warto nanim oszczedzac

Chociaż zdecydowana większość Polaków korzysta z państwowego ubezpieczenia zdrowotnego i bezpłatnej opieki medycznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), to w wielu przypadkach warto pomyśleć o dodatkowym, odpłatnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na zagraniczny wyjazd, czy też chcesz zapewnić sobie dostęp do lekarzy specjalistów na co dzień, sprawdź jak oszczędzać pieniądze przy wyborze polisy ubezpieczeniowej.

Tanie ubezpieczenie na wyjazdy

Ubezpieczenia turystyczne na wyjazdy zagranicę (jak i na terenie Polski) to zazwyczaj bardzo niewielki koszt. Cena w znanej ubezpieczalni za siedmiodniowe świadczenie będzie zaczynała się od zaledwie 20-30 złotych, a w ramach oferowanych pakietów ubezpieczony będzie mógł liczyć na pokrycie kosztów leczenia – również za granicą (do kwoty na przykład 250 tys. zł), dodatkowy assistance, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, OC, ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego oraz innych cennych rzeczy, które bierze się razem ze sobą.

Dzięki takiemu ubezpieczeniu nie musisz się martwić o swoje zdrowie i koszty ewentualnego leczenia, które poza granicami Polski mogą być zdecydowanie wyższe. Niektóre polisy obejmują nawet wzuty u dentysty.

Ubezpieczenie zdrowotne – wybierz korzystny pakiet

O możliwość szybkiego i sprawnego dostępu do lekarzy specjalistów warto zadbać nie tylko na wakacjach, ale również na co dzień. Co prawda miesięczne stawki ubezpieczenia zdrowotnego to dodatkowy i często niemały koszt, jednak można znaleźć jednak oferty, w których składka zaczyna się od 50-60 złotych (a w przypadku grupowych ubezpieczeń w miejscu pracy może być jeszcze mniejsza).

W ramach takiego ubezpieczenia uzyskujesz dostęp do określonej liczby lekarzy specjalistów, specjalistycznych zabiegów, ale również i gwarantowanych badań, czy też prywatnych wizyt domowych.

Oczywiście im droższy pakiet, tym większe możliwości. W najdroższych opcjach (kosztujących od 100 do 250 złotych miesięcznie), ubezpieczony ma zapewnioną pomoc lekarzy z 65 różnych specjalizacji i skorzystać z do 500 różnorakich badań. Do zestawu dochodzi również nielimitowana rehabilitacja, czy też pokrycie kosztów podstawowych szczepień. Dokładne katalogi świadczeń będą różniły się od wybranego pakietu oraz jego ceny, dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) oraz oferowanymi zabiegami.

Do podstawowych wersji umów o ubezpieczenie zdrowotne można dokupić również dodatkowe pakiety gwarantujące na przykład hospitalizację, pokrycie kosztów leczenia zagranicznego lub kosztów operacji i bardziej skomplikowanych zabiegów.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...