JAK WYJŚĆ Z ZADŁUŻENIA KREDYTOWEGO?

Kredyty 05.08.2019 |

zadluzenia kredytowe

Rozpocząć spiralę zadłużenia jest o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Kredyt hipoteczny na dom, pożyczka na samochód, kredyt gotówkowy na remont kuchni oraz wysoki limit na karcie kredytowej… Tego typu wsparcie finansowe obciąża Twój miesięczny budżet i w przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wydarzenia, zadłużenie wynikające z niespłaconych zobowiązań szybko zacznie się napiętrzać. W poniższym artykule odpowiadamy, jak wyjść z zadłużenia kredytowego.

Pożyczka dla zadłużonych – czy warto?

Dłużnicy bardzo często szukają w Internecie sposobów, jak wziąć kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej albo interesują ich pożyczki dla zadłużonych. Przed powiększeniem swojego zadłużenia o kolejne produkty pożyczkowe warto jednak poszukać innych sposobów na rozwiązanie problemu.

Jednym z nich będzie niezaprzeczalnie scalenie dotychczasowych zobowiązań, co umożliwia kredyt konsolidacyjny. Przyznający go bank nie wypłaca dłużnikowi pieniędzy do ręki, tylko przeznacza je na spłatę dotychczasowych zobowiązań w innych bankach i firmach pożyczkowych, a następnie ustala jedną ratę nowego kredytu oraz nowe warunki jego spłaty. Celem kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie wysokości miesięcznych rat, tak aby dłużnik miał możliwość regularnej i terminowej spłaty.

Zadłużenie a rozmowa z wierzycielem

Zadłużone osoby w wielu przypadkach starają się unikać kontaktu z wierzycielem lub całkowicie go ignorują, co jest jednym z najgorszych rozwiązań. Musimy pamiętać, że osoba lub instytucja, od której pożyczaliśmy pieniądze również chce je odzyskać, w związku z tym w wielu przypadkach jest gotowa iść na pewne ustępstwa. Dzięki mediacji może udać się odroczyć część spłat, wstrzymać naliczanie odsetek karnych lub nawet umorzyć część dotychczasowego długu.

Opieszałość w tym temacie może doprowadzić do sytuacji, w której długiem zajmie się firma windykacyjna, która będzie starała się o wiele skuteczniej ściągać długi niż sam wierzyciel. Bez reakcji w tym przypadku sprawa może zostać skierowana natomiast na drogę sądową i doprowadzić do zajęcia komorniczego. W tym przypadku dłużnik zostaje obciążony dodatkowymi kosztami wynikającymi z przeprowadzenia sprawy.

Ogłoszenie upadłość konsumenckiej - kiedy warto?

W momencie gdy dłużnik staje się całkowicie niewypłacalny może ogłosić upadłość konsumencką, która uniemożliwi wierzycielom ściąganie należności. Upadłość ma na celu pomóc w oddłużeniu i może polegać na części lub wszystkich dotychczasowych długów. Z formy tej może skorzystać jedynie osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


KRD - JAK USUNĄĆ WPIS?

BIK 08.08.2019

Krajowy Rejestr Długów (KRD) jest prywatną platformą wymiany informacji gospodarczych, która od półtorej dekady udostępnia dane dotyczące kondycji finansowej firm i konsumentów....