JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ?

Kredyty 19.03.2020 |

jak korzystac z karty kredytowej

Karta kredytowa daje nie tylko możliwość dostępu do finansowej poduszki bezpieczeństwa każdego miesiąca, ale również pozwala płacić za zakupy w Internecie, rezerwować usługi oraz pomaga w budowaniu pozytywnej historii kredytowej, która może pomóc przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny w przyszłości. Chcąc bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z wszystkich jej udogodnień, powinieneś poznać listę zasad, których warto przestrzegać na co dzień.

Uważaj na oszustów w Internecie i nie tylko

Płacąc za usługi i produkty w Internecie powinieneś mieć pewność, że strona, na której podajesz dane swojej karty (numer, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności i kod bezpieczeństwa) jest odpowiednio zabezpieczona oraz posiada wymagane certyfikaty. Poufne informacje mogą bowiem zostać nie tylko wykradzione z serwerów Twojego ulubionego sklepu lub z plików zapisanych w przeglądarce, ale również Ty sam możesz podać je niewłaściwym osobom.

W sieci niezwykle popularny stał się proceder tak zwanego phishingu, gdzie oszuści podszywają się pod znane firmy tworząc łudząco podobne do oryginałów strony internetowe i wiadomości mailowe. Właśnie dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj adresy i nie podawaj  osobom postronnym danych dotyczących swojej karty poprzez e-mail.

Kontroluj wyciągi przesyłane przez bank

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja karta nie stała się pożywką dla oszustów sprawdzaj miesięczne, kwartalne lub okresowe wyciągi z karty kredytowej, które przesyła Twój bank. Jeżeli pojawiałyby się na niej nieautoryzowane przez Ciebie transakcje na niewielkie kwoty, możesz je po prostu przeoczyć. Sprawdzanie wyciągów zmniejszy prawdopodobieństwo cyklicznej utraty środków i niechcianych transakcji.

Pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu Twojej karty kredytowej

Jeżeli często podróżujesz lub płacisz za zakupy przez Internet i posiadasz wysokie limity na swojej karcie kredytowej, warto pomyśleć o jej dodatkowym ubezpieczeniu. Dzięki temu, w przypadku kradzieży, zgubienia, realizacji nieautoryzowanych transakcji lub wycieku danych otrzymasz stosowne ubezpieczenie pokrywające poniesione straty.

Nie popadnij w spiralę zadłużenia

Osobna kwestia związana z bezpiecznym korzystaniem z kart kredytowych dotyczy również kontrolowania własnych wydatków. Jeżeli płacisz kartą na co dzień, możesz bardziej swobodnie podchodzić do zakupów, a pod koniec miesiąca okaże się, że wydałeś więcej niż miesięcznie zarabiasz i pojawi się problem ze spłatą limitu na karcie. Taki schemat bardzo szybko może prowadzić do spirali zadłużenia, dlatego warto traktować  kartę kredytową wyłącznie jako dodatkowe zabezpieczenie, a nie codzienny środek płatności.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...