JAK POBRAĆ RAPORT BIK?

BIK 03.03.2020 |

raport_bik

BIK jest największą polską bazą danych gromadzącą informacje kredytowe i gospodarcze, powołaną do życia przez Związek Banków Polskich. Obecnie 25 milionów Polaków posiada historię kredytową w BIK, jeżeli więc kiedykolwiek korzystałeś z karty kredytowej, zaciągałeś pożyczkę lub kredyt, to dane dotyczące Ciebie również znajdują się w bazie Biura Informacji Kredytowej. Każdy konsument ma możliwość wglądu do swojej historii, sprawdzenia przypisanego mu ratingu kredytowego oraz informacji, które widzi bank lub pożyczkodawca przed podjęciem decyzji kredytowej. Z tego artykułu dowiesz się, jak pobrać raport BIK.

Pobierz raport BIK: zarejestruj i zweryfikuj swoje indywidualne konto

Chcąc skorzystać z usług BIK należy zarejestrować i zweryfikować swoje osobiste konto. Chociaż BIK oferuje wiele sposobów na utworzenie profilu, to najszybszym oraz najwygodniejszym będzie skorzystanie z rejestracji online oraz przesłania skanu dowodu osobistego. W takim trybie cały proces trwa zaledwie 10 minut.

W panelu rejestracyjnym użytkownik podaje niezbędne dane adresowe oraz osobowe, następnie potwierdza wstępnie tożsamość poprzez link aktywacyjny przesłany na adres mailowy. W kolejnym kroku należy przelewać kwotę 1 zł ze swojego rachunku bankowego (dane muszą pokrywać się z tymi podanymi podczas rejestracji). W celu weryfikacji niezbędne jest potwierdzenie formularza w kolejnej wiadomości mailowej oraz podanie kodu z SMSa autoryzacyjnego. Po jego podaniu na stronie BIK użytkownik ustanawia hasło do konta i może korzystać z pełnych możliwości serwisu.

BIK posiada swój cennik usług, a korzystanie z usług nie jest niestety darmowe. Gdy chcesz pobrać raport BIK zawierający szczegółową historię zobowiązań kredytowych i finansowych, wskaźnik sytuacji kredytowej i płatniczej oraz ocenę punktową, którą pod uwagę biorą banki przy ocenie możliwości kredytowych, należy uiścić opłatę w wysokości 39 złotych. W ofercie znajduje się również paczka 12 raportów za 99 zł (ważna przez rok) w skład, której wchodzą również dodatkowo alerty BIK chroniące użytkownika przed wyłudzeniem kredytu oraz dostęp do wskaźnika prezentującego status kredytowy przez dwanaście miesięcy.

Jak pobrać raport BIK bezpłatnie?

Na mocy przepisów RODO każdy konsument może skierować do BIK wniosek o udostępnienie całkowicie za darmo kopii danych przechowywanych w bazie BIK. Wniosek taki ustawowo można składać raz na sześć miesięcy, a BIK ma obowiązek udostępnić informacje.

Chociaż jest to alternatywa dla darmowego wglądu w historię swoich płatności i kredytów, to w porównaniu z płatnym raportem BIK kopia danych będzie mocno okrojona. Co więcej, ustawa nie określa w jakim czasie Biuro informacji Kredytowej musi przesłać wnioskodawcy kopię danych, w związku z czym czas oczekiwania może się znacznie wydłużyć.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...