KIEDY MOŻNA WZIĄĆ KREDYT KONSOLIDACYJNY?

Kredyty 29.07.2019 |

kredyt konsolidacyjny

Posiadasz kilka różnych kredytów i boisz się, że wkrótce nie będziesz  w stanie regularnie spłacać wszystkich z nich? Dowiedziałeś się, że możesz wynegocjować korzystniejsze warunki, obniżyć raty i wydłużyć okres spłaty poszczególnych zobowiązań finansowych? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny, który połączy w sobie wszystkie obecne kredyty w jeden. Nie będziesz musiał pamiętać różnych terminów spłat kilku zobowiązań i skorzystasz z niższego oprocentowania.

Konsolidacji podlegają pożyczki i kredyty

Niezależnie od tego czy posiadasz kredyt hipoteczny, gotówkowy, samochodowy, zadłużenie na kartach kredytowych lub pożyczkę hipoteczną, w przypadku wszystkich z nich będziesz mógł uzyskać kredyt konsolidacyjny. Oferta tego typu kredytów jest niezwykle elastyczna, nie zawsze takie rozwiązanie musi być jednak opłacalne. W ramach konsolidacji nowy kredyt rozkładany jest na dłuższy okres czasu – raty będą niższe, ale ich ilość się zwiększy. W efekcie łączny koszt kredyty może ulec zmianie.

Co więcej, jeżeli kredyt konsolidacyjny nie zostanie zabezpieczony hipoteką, wówczas koszty kredytowania również mogą się znacząca zwiększyć. Różnica to 5-9% w przypadku kredytu zabezpieczonego hipoteką i 10-24% w przypadku kredytu bez takiego zabezpieczenia. Dlatego warto dokładnie policzyć, czy konsolidacja będzie się opłacalnym rozwiązaniem. Efektywny kredyt konsolidacyjny to taki, w przypadku którego koszty nowego kredytu okażą się sumarycznie niższe od sumy pozostałych cały czas do spłacenia zobowiązań. Pozwoli to na realne oszczędności.

Konsoliduj kredyty z różnych banków

Kredyty konsolidacyjne są na tyle elastyczne, że nawet gdy posiadasz zobowiązania w różnych bankach, możesz scalić je w jeden, nowy kredyt. Instytucja udzielająca nowej pożyczki konsolidacyjnej zobowiązuje się do pokrycia dotychczasowych należności, a Ty w zamian będziesz spłacał jej raty wraz z odsetkami.

Nawet jeżeli miałoby to spowodować wzrost ogólnego kosztu wszystkich kredytów, to pozwala wyjść obronną ręką z sytuacji, w których sytuacja materialna ulega pogorszeniu i nie stać Cię już na dalsze spłacanie dotychczasowych zobowiązań na wcześniej ustalonych warunkach. Wydłużając czas kredytowania realnie zmniejszysz opłacaną miesięcznie ratę.

Pożyczkę konsolidacyjną uzyskasz równie łatwo, jak inny kredyt przez Internet lub bezpośrednio w oddziale banku. Wybierz najlepsze kredyty konsolidacyjne dopasowane do Twoich potrzeb.


Jakiej pożyczki
potrzebujesz?

2000

100
30000

Na jak długo?

120 dni

60
360

POŻYCZKA RATALNA BEZ PROWIZJI

Pożyczki 01.07.2019

Ubiegając się o pożyczkę w banku, instytucji pozabankowej lub w Internecie zawsze powinno się sprawdza, ile wynosi realna roczna stopa oprocentowania chwilówki (RRSO),...


JAK CZYTAĆ RAPORT BIK?

BIK 01.08.2019

Biuro Informacji kredytowej (BIK) istnieje na rynku już od ponad 22 lat i zostało utworzone przez Związek Banków Polskich oraz zrzeszenie banków komercyjnych. Obecnie...


RANKING CHWILÓWEK ONLINE

Pożyczki 03.07.2019

Zdajesz sobie sprawę, że szybka pożyczka przez Internet mogłaby bardzo pomóc w Twojej  sytuacji, nie wiesz jednak, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w Twoim przypadku?...